Співбесіда з QA 250+ запитань для Junior, Middle, Senior

Олеся Готра 16 років працювала в індустрії краси, з них 10 років вела курси манікюру у своєму навчальному центрі, а також керувала власним салоном. З часом відчула, що в Ужгороді, в регіоні, досягнула професійної стелі, навіть вичерпала себе. Відтак, маючи налагоджену справу, а також дитину, яку виховує самотужки, подалася в ІТ. «Я щодня із задоволенням вакансія QA приходжу на роботу, я дійсно отримую від неї задоволення, і це не просто слова, адже бачу результат своїх зусиль. Тут, в ІТ, до тебе справді прислуховуються, цікавляться твоєю думкою, ти можеш впливати на процеси, рішення, а для мене це важливо». Різні курси в інтернеті пропонують навчання професії тестувальника за термін від трьох місяців до року.

middle qa engineer як пройти співбесіду

Влаштувалась на роботу за 2 місяці після закінчення навчання. ІТ сфера настільки різноманітна, що кожен може знайти в ній щось цікаве для себе. І як кожний абітуріент здавав ЗНО і мав намір вступити у ВУЗ. Пройшовши конкурс у декілька вузів як на безкоштовній так і на платній основі. Вирішив що диплом для мене не має значення головним було здобути знання.

Чи потрібна художнику теорія та Soft-скилы

Про IT-Academy чув давно вирішив навчатись саме тут, але вагався, яку спеціалізацію обрати. Пройшло достатньо багато часу з тих пір як я закінчив вчитись в ITA і ось тільки зараз дійшли руки написати відгук про навчання, бо двома словами не опишеш, тому чай і пічєньку і читати. Також можна виділити спеціалізацію QA Automation Engineer. До завдань цього фахівця входить самостійна розробка автоматичних скриптів, які здійснюють більшу частину процесів тестування без втручання людини. Зазвичай цю професію опановують програмісти, отримуючи додаткову освіту.

Десь приблизно 40-50% дійшло до кінця +/-, точно правда не рахував, але десь так. Також хочу додати, що пошук роботи слід починати самостійно – це дозволить підготуватись краще морально до цих всіх процесів і не чекати, що пропозиція з’явиться сама собою. Все починається з рішення, а прийнявши рішення – все стає прогнозованим.

Свій шлях в програмування я розпочав в Вінницькій ІТ-Академії. Хоча мене просили написати відгук, вирішив написати поради. Відгук ніби як реклама, а поради можливо стануть у нагоді. Ну і звичайно, якщо попередні пункти не відлякали, тоді потрібно діяти. Працювати над досягненням мети і викладатись на повну.

  • Спасибі Юрію Мітюшкіну та Владимир Гринченко, які надали нам основи та розуміння програмування, буквально розкладали все по комірочках пам`яті.
  • До вступу до Вінницької ІТ-Академії працював в Польщі над системами автоматизації виробництва.
  • Зараз я працюю на посаді Software Engineer в компанії EPAM.
  • Для тих, хто може собі дозволити, є ще варіант пів року ніде не працювати, сидіти та навчається, але практичний досвід таки цінується вище.
  • Як допомогти людині пройти тернистий шлях ньюкамера, якнайшвидше влитися в команду і вийти..
  • До в вступу в ІТ Академію я навчалась на 5 курсі ВНТУ, Факультет автоматики та компютерних систем управління.

І при цьому вважають, що для посади тестувальника не треба мати глибоких технічних знань, а отже — легше пройти співбесіду та «увійти в ІТ». Таким чином, теоретично користувач може передавати необмежені дані як метод корисного навантаження за допомогою методу POST. Але, якщо розглядати реальний випадок використання, то надсилання POST з великим корисним навантаженням буде споживати більше пропускної здатності.

Middle QA Engineer

Сприймайте велику кількість співбесід на початку кар’єри як чудовий досвід. Приготуйтеся до того, що пошук першої роботи буде тривалим і складним процесом. Буде багато відмов, але з кожною співбесідою ви стаєте досвідченішими і розумнішими, вас вже буде складніше застати зненацька. Запам’ятовуйте запитання, аналізуйте свої відповіді на інтерв’ю та те, чому вони не влаштували роботодавця.

Працювати доведеться багато і старанно, причому на протязі всього навчання, звичайно, якщо ви бажаєте досягнути результату. Дуже часто доводилось засиджуватись допізна в пошуку рішення над задачами. І вони не завжди приходили швидко і легко. Після вибору основної мови програмування, а це був JavaScript, шукати роботу я ще не поспішав, оскільки розумів, що знаю дуже мало і був невпевнений, але приглядав курси від ІТ-компаній. Хоч і бекенд був мені ближче до душі, я вирішив спробувати зовнішні курси від еPam по JS Frontend. Вдячний Милослава Черний за те, що допомогла скласти та оформити резюме.

middle qa engineer як пройти співбесіду

Через недостатні знання шкільного курсу математики не пішов навчатися в технічний вуз, адже ще в школі мріяв про кар’єру, пов’язану з комп’ютерами. Коли значно зросла популярність https://wizardsdev.com/ айті-сфери, згадав про давню мрію. Знайомий, який на той час успішно влаштувався на роботу після закінчення ІТ-Академії, порадив мені піти туди навчатися, про що я не пошкодував.

До 1000 грн знижки за тест!

Тобто якщо не застосовувати кодування — це порушення стандарту. Тут хто як хоче — деякі не звертають уваги на стандарт, деякі використовують якусь post-змінну. Це людина, яка хоче бачити весь проект, а не лише його частину — інфраструктуру, бізнес-логіку, візуальну виставу, операцію з даними.

За цим посиланням для прикдаду пропонуємо ознайомитися з обмеженнями у використанні АРІ фейсбуку. Документи, середовища, техніки, інструменти та прийоми тестувальника ПЗ. Обмежте вибір для оцінки через випадаючий список значень.

middle qa engineer як пройти співбесіду

Не бійтеся задавати питання, починаючи з “А що, якщо?”. Дуже часто це рятує години, а то і дні розробки для всієї команди. Гарне резюме — те, де описано результати роботи. Оптимальний варіант — інформація структурована за принципом «зона відповідальності + досягнення».

Замало просто вказати, що кандидат «брав участь у тестуванні», — важливо, щоб у резюме були дані про те, за що людина відповідала та яких результатів вдалося досягти. Знакові релізи, випущені фічі та інші досягнення — це дуже важливо. QA Engineer знаходиться в постійному розвитку, оскільки потрібно бути в курсі останніх ІТ-тенденцій і залишатись затребуваним. Будьте готові до того, що частину вільного часу потрібно приділяти саморозвитку. Відвідувати ProfITday, мітапи, хакатони, ІТ-конференції, читати спеціалізовану літературу, удосконалювати англійську. Це корисна та ефективна інвестиція, яка сприяє кар’єрному розвитку.

Як успішно пройти співбесіду та які питання на ній задають на позицію Junior QA\QC Engineer?

Також успішно готує студентів до складання IELTS та інших іспитів на отримання сертифікату міжнародного зразка. Почав свою кар’єру ІТ-фахівця у далекому 2010 році. Раніше працював економістом у великому банку, де також збудував кар’єру від економіста до начальника відділу. Працював у First Ukrainian International Bank, Lohika, Luxoft. На даний момент працює в Digitally Inspired. Всі наші викладачі практикуючі спеціалісти з великим досвідом роботи у провідних IT компаніях.

Ярослав Лисенко: «Перейшов у IT-сферу, побившись об заклад»

Під час навчання я працював над різними цікавими проектами під керівництвом викладачів. Більшість викладачів є практиками (програмістами з багаторічним досвідом роботи). Теоретичні і практичні знання, які я отримав в ІТ-Академії стали основою та допомогли без проблем отримати роботу. Але не потрібно чекати чудес від навчання. Необхідно постійно і важко працювати над собою.

До цього була художня школа й інститут, але, за словами дівчини, коли вона ввійшла до комп’ютерної графіки, їй довелося знову вчитися малювати. Роки за два, коли оформилося портфоліо, їй почали надходити перші пропозиції малювати слоти. 3) Проекти для курсових та дипломних дуже цікаві і в той самий час не прості. 4) Ніхто не виділяє серед студентів “улюбленців”, що мені особливо сподобалось.

Та гарним навиком стала робота в команді, влиття в ІТ-колектив на етапі навчання на реальних проектах. Мотивували досягнення інших людей, які до старту взагалі не вміли програмувати, а ще – командний дух та процес змагання. Навчитись кодити на проектах так, як в ІТ-Академіїі з менторами я точно не зміг би самостійно. Вже під час навчання на 10-й місяць запропонували посаду web-розробника на NodeJS в Magisoft Solutions. Тут, я навчився повністю всього, від перших кроків створення, архітектури, побудови до розгортання проекту в продакшн. Всім хто думає, що вік це перепона змінити життя і піти в ІТ – не бійтесь, все реально.

У кінці навчання я пройшов відбір у Школу програмістів компанії RIA, по закінченню якої отримав (та прийняв) пропозицію щодо роботи у компанії RIA програмістом. Зараз я працюю на посаді Software Engineer в компанії EPAM. Перебуваючи у декретній відпустці, розуміла, що після її закінчення мені потрібно буде шукати роботу. Спочатку я дивилась онлайн відео уроки по Java. З тим, чого не розуміла, мені допомагала сестра (вона вже тоді працювала програмістом). Через деякий час я навіть спробувала піти на декілька співбесід, але без досвіду та реально виконаних проектів на роботу мене не брали.

До вступу в ІТ-Академію я працював 3.5 роки експертом-оцінювачем в ломбарді. Перший час звикав, були моменти, коли думав, що мені це навіть подобається, але все ж зрозумів, що немає ніякого розвитку і це точно не те, чому я хочу присвячувати свій час. Орієнтовно за пів року до звільнення я думав чим хочу і буду займатись, розглядав тоді два варіанти, перший — їхати на роботу за кордон, другий — «вайти в IT», як зараз полюбляють говорити. Я обрав другий варіант, так як давно хотів пізнати «магію» програмування і знав, що це сфера в якій можна і потрібно розвиватись. Мета базового курсу — ознайомити з основними підходами та інструментами, розібрати рівні та види тестування.

Але самим цікави було спілкування з людьми які вже працюють у ІТ-сфері (програмісти, HR-и). Слухати про їх досвід про технології,проекти та про ІТ-сферу вцілому. Було 3 варіанти – вчити щось самому, піти до ІТА, або навчання у ШАГ. Перший відпав одразу – самому не вдавалось себе організувати в потрібному напрямку. ШАГ – 2 роки, вдвічі дорожче відповідно і не чув жодного позитивного відгуку – тільки негатив.

Хочеш дізнатися більше про життя команди Цитрус — підписуйся на instagram. HTTP Версія, яка вказує на версію HTTP, наприклад, HTTP v1.1. Дія, що представлена методами HTTP, такими як GET, PUT, POST, DELETE. Interoperability and WS Compliance testing (Тестування сумісності та перевірки відповідності web-сервісу).